Магнезія (карбонат магнію, MgCO3) потрібна не тільки гімнастам: скелелази постійно використовують магнезію для боротьби з вологою і поліпшення зчеплення.

Хороша новина полягає в тому, що це один з тих аксесуарів для скелелазіння, в якому правлять особисті вподобання, і немає потреби в надмірному аналізі. Можна просто вибирати магнезію за відчуттями і мішечки для неї за кольором.

Розповімо про типи магнезії та способи її застосування.

Вибір магнезії включає в себе три основні моменти:

  • вид;
  • як ви плануєте її застосовувати;
  • у чому ви будете її носити.

Види магнезії

Магнезія – це або чистий MgCO3, або в нього додають висушувальний агент. У кожної формули є свої шанувальники. Деякі вітають додаткове сушіння, в той час як інші вважають за краще відчувати чисту крейду і не хочуть вдихати додані речовини. Головна відмінність магнезії полягає в її формі:

  • кубик – це чиста магнезія у великому шматку. Тут привабливість полягає не стільки в економії коштів, скільки в тому, що ви можете подрібнити її до потрібної вам консистенції. Крім того, її не так складно транспортувати до того, як ви її подрібните.
  • порошок – включає в себе як чисту магнезію, так і з додаванням сухих речовин. Зручність у тому, що вона вже подрібнена. Висипте її в мішечок, і можна братися до роботи. Деякі марки пропонують магнезію дрібнішого і крупнішого помелу.
  • екомагнезія – це відповідь на побоювання з приводу візуального забруднення поверхні скель. Складається тільки з безбарвної речовини, що висихає, вона може бути прийнятною альтернативою для спортивних залів або скеледромів, де традиційна крейда заборонена. Вимийте руки після використання, оскільки очі можуть бути чутливі до неї.
  • рідка – суміш крейди та спирту. Після того як ви натрете руки, спирт швидко висихає, залишаючи магнезію на руках. Плюс у тому, що вона зводить до мінімуму як крейдяний пил, так і сліди крейди.

Рідка магнезія для скелелазіння

Методи застосування

Якщо у вас немає рідкої магнезії, описаної вище, ви використовуєте або розсипну крейду в мішечку, або кульку, яку також носять у мішечку для магнезії.

У мішечок для магнезії зручно занурити руки, щоб отримати ретельне покриття.

Плюси: дає змогу нанести більш товстий шар.

Мінуси: може розсипатися.

Кульки зроблені з пористої тканини, наповненої порошком. Для нанесення просто дістаньте кульку з мішечка і поплескайте нею по руках. Деякі кульки багаторазові і їх можна поповнювати.

Плюси: наявність закритого мішечка зводить до мінімуму кількість крейдяного пилу і відходів.

Мінуси: важко домогтися товстого шару.

Розглянемо мішечки для магнезії уважніше

Розмір мішечка

Хоча мішки не позначаються як маленькі, середні або великі, вони бувають приблизно трьох розмірів:

  • маленькі – використовуються людьми з маленькими руками, обережними скелелазами і тими, хто не хоче, щоб мішок бовтався під час виконання технічних або динамічних рухів.
  • стандартні – найпопулярніший варіант. Добре підходять для маршрутів, де ви повністю покриваєте всі руки і, можливо, передпліччя (подумайте про широкі тріщини).
  • великі – ідеально підходять для групових занять боулдерінгом, що вимагають великої кількості крейди. Замість того, щоб носити її на поясі, можна поставити на мати.

Мішечок для боулдерінга

Форма мішечка

Мішечки, що кріпляться на талії, мають дві основні форми. Деякі з них також плоскі з одного боку, тому вони висять врівень із тілом.

  • циліндричні – ідеально підходять для довгих підйомів, вміщують великий запас магнезії.
  • конічні – підходять для коротких спортивних маршрутів, менша ймовірність того, що вони будуть бовтатися, коли ви робите точний рух.

Особливості

  • жорсткий ободок – утримує мішечок відкритим для легкого використання.
  • флісова підкладка – затримує крейдяний пил і допомагає рівномірно розподілити крейду на руках.
  • шнурок і застібка – не дають магнезії прокидатися, коли ви її не використовуєте і носите в сумці для спорядження.
  • ремінець – дає змогу пересувати мішечок на поясі в зручне положення для легкого доступу.
  • кишеня на блискавці – може бути особливо корисною на мультипітчевих сходженнях, де потрібно зберігати дрібні предмети, як-от мобільний телефон, ключі або бальзам для губ.
  • петля для щітки – тримає щітку для очищення від старої крейди.

Не залишайте сліди магнезії

Залишати після себе сліди крейди або наочні посібники на кшталт галочок вважається поганим тоном. А якщо ви щоразу під час лазіння піднімаєте хмари пилу, то ви перестаралися. Використовуйте крейду з розумом, носіть із собою щіточку і прибирайте за собою. І завжди запитуйте про місцеву етику: у деяких скелелазних районах використання магнезії взагалі заборонено.

Оценить статью Рейтинг: нет оценок
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Теги:

Залишити відповідь

Пока нет комментариев