
Хочете грати в пейнтбол, але не знаєте, які саме пейнтбольні кулі вам слід придбати? Спробуємо розповісти. Пейнтбольні кулі безпосередньо впливають на вашу техніку стрільби, а також на швидкість і скорострільність вашої пейнтбольної зброї. Тому важливо вибрати правильний вид пейнтбольної кулі залежно від того, чим ви хочете займатися.
Отже, якими є різні типи пейнтбольних куль і як вибрати правильний?
Різні типи пейнтбольних куль:
- пейнтбольні кулі рекреаційного класу;
- пейнтбольні кулі турнірного класу;
- пейнтбольні кулі багаторазового використання.
Всі вони випускаються з різними калібрами, найпоширенішими є калібри 50″ і 68″. Вибір відповідної пейнтбольної кульки зрештою зводиться до того, яким видом пейнтболу ви збираєтеся займатися і яку пейнтбольну зброю будете використовувати.
Що таке пейнтбольні кулі?
Пейнтбольні кульки являють собою сферичні желатинові капсули, що містять біорозкладний поліетиленгліколь, інші нетоксичні і водорозчинні барвники та інші речовини. Ці капсули сконструйовані таким чином, щоб утримувати наповнювач і не розбиватися під час сильного удару об поверхню.
Пейнтбольні кульки складаються з тих самих матеріалів, які ми знаходимо в харчових продуктах. Вони нетоксичні і вважаються їстівними, проте ми б не рекомендували вживати їх у їжу, оскільки вони не дуже приємні на смак. Тому, якщо під час гри в пейнтбол вам до рота потрапить трохи фарби, вам не загрожує жодних серйозних проблем зі здоров’ям, і ви можете продовжувати гру. Оскільки поліетиленгліколь є проносним, пейнтбольні кульки можуть спричинити шлунково-кишкові розлади в разі проковтування. Їх слід зберігати в недоступному для маленьких дітей місці.
Колись пейнтбольні кулі робили зі скла і наповнювали фарбою на масляній основі для маркування дерев і худоби. Сьогодні сучасні пейнтбольні кулі складаються з водорозчинних речовин, і їх можна легко відіпрати з більшості предметів одягу. Крім того, майте на увазі, що колір наповнювача пейнтбольної кульки не завжди безпосередньо збігається з кольором оболонки.
Желатинова оболонка пейнтбольної кульки розроблена таким чином, щоб розбиватися під час удару, хоча іноді вона може рикошетити або відскакувати від поверхні. Після падіння на землю пейнтбольна кулька може розбухнути через конденсат або ґрунтові води. Така куля може спричинити заклинювання ствола пейнтбольної зброї та пошкодити її внутрішні механізми. Тому пейнтбольну кульку, що впала на землю, рекомендується ніколи не використовувати в пейнтбольному маркері.
На що звернути увагу в пейнтбольних кульках
Вид використовуваних вами боєприпасів – один з найважливіших аспектів пейнтболу. Важливо враховувати деякі деталі використовуваних вами боєприпасів, щоб забезпечити більшу точність і звести до мінімуму помилки.
Ви маєте бути впевнені, що обрана вами пейнтбольна куля не зламається під час виходу з пейнтбольної рушниці. Зламана пейнтбольна кулька може пошкодити саму рушницю і створити хаотичну, безладну ситуацію, в якій ви будете вражені замість того, щоб знищити противника.
Ось на що слід звернути увагу під час вибору якісної пейнтбольної кульки:
- постійний розмір і форма – чим кругліша, тим краще;
- тонкі оболонки, які ламаються під час удару щоразу;
- товсті, непрозорі наповнювачі, які добре видно і важко стираються;
- яскраві, неонові кольори, які контрастують із фоном і одягом, у якому ви граєте в пейнтбол.
Давайте розділимо типи пейнтбольних куль на:
- рекреаційний клас;
- турнірний клас;
- багаторазові пейнтбольні кулі.
Пейнтбольні кулі турнірного класу коштуватимуть дорожче, ніж кулі для любителів. Пейнтбольні кулі турнірного класу піддаються більш суворим перевіркам якості та стандартам виробництва.
Однак, незважаючи на різницю в якості, не варто повністю виключати пейнтбольні кулі для розваг. Часом кулі для пейнтболу – це все, що вам потрібно, щоб добре провести час. Для тих, хто любить грати в пейнтбол час від часу і прагне здебільшого отримати задоволення, а не брати участь у напружених змаганнях елітного рівня, рекреаційні пейнтбольні кулі підійдуть якнайкраще.
Багаторазові пейнтбольні кулі – або реболи – теж мають своє застосування, особливо в тих випадках, коли команда тренується і не хоче витрачати боєприпаси. Вони використовуються в критих парках, які не можуть дозволити фарбі розбризкуватися по всій арені.
Незалежно від того, який тип пейнтболу ви оберете, важливо переконатися, що калібр (розмір) кульки відповідає калібру вашої зброї. Щоб визначити калібр вашої зброї, зверніться до інструкції. Якщо ви не впевнені в тому, який калібр вам потрібен, ви завжди можете скористатися інструментом для визначення розміру ствола.
Пейнтбольні кулі рекреаційного класу
Пейнтбольні кульки рекреаційного (або польового) класу – це кульки, призначені для спільної гри або тренувань, і найкраще підходять для популярних, менш складних тактичних маркерів, які найчастіше використовуються в сценарних іграх. Ці пейнтбольні кульки найчастіше використовують на комерційних полях, і ви можете купити їх у коробках по 2000+ штук у спеціалізованих магазинах.
Пейнтбольні кульки для рекреаційних ігор мають більш товсту і тверду оболонку і сумісні практично з будь-якими маркерами, якщо їхній калібр однаковий. Оскільки кулі для пейнтболу мають невеликі невідповідності у формі, що може призвести до неточного польоту, вони є найменш дорогим видом боєприпасів. Вони стануть чудовим варіантом, якщо ви хочете купити пейнтбольні кульки за майже оптовою ціною.
Цей вид боєприпасів доступний у великій кількості різних кольорів, а також у деяких неонових флуоресцентних варіантах.
Кулі для пейнтболу турнірного класу
Пейнтбольні кулі турнірного класу – це кулі найвищої якості, виготовлені для професійних турнірів і призначені для використання з найкращими пейнтбольними маркерами. Завдяки своїй якості, надійності та підвищеній точності, пейнтбольні кулі турнірного класу коштують дорожче, ніж пейнтбольні кулі для любителів.
Однією з головних особливостей пейнтбольних куль турнірного класу є їхня тонка, але міцна оболонка, яка легше розбивається під час удару. Крім того, можна очікувати поліпшення характеристик у вигляді більш прямолінійного польоту, що призводить до підвищення точності завдяки напрочуд постійному розміру і формі.
Пейнтбольні кулі турнірного класу мають яскраву заливку, яка робить позначки на мішенях легко помітними. З іншого боку, неонові кольори недоступні, оскільки вони заборонені для використання на професійних змаганнях.
Багаторазові пейнтбольні кулі
Останній вид пейнтболу – багаторазовий пейнтбол або ребол. Реболи – це пінопластові замінники пейнтбольних куль. Ці кульки такого ж розміру, як і пейнтбольні, але не мають наповнювача з фарби і важать трохи більше. Спочатку їх розробили виробники для того, щоб команди, які тренуються, могли заощадити на боєприпасах. Однак нині в деяких пейнтбольних парках є спеціальні поля для реболів.
Реболи найчастіше використовуються в закритих приміщеннях, де розбризкування фарби з розбитих пейнтбольних кульок може стати проблемою, оскільки вони не мають наповнювача і не розриваються. Недоліком цього є те, що гравцям легше шахраювати, оскільки немає видимих слідів фарби, щоб довести, чи був хтось підстрелений, чи ні.
Кульки коштують дорожче, ніж пейнтбольні, але оскільки їх можна чистити і використовувати багато разів, з часом вони обходяться дешевше. Щоб компенсувати той факт, що кульки не розбиваються під час удару, їх потрібно випускати з меншою швидкістю, ніж звичайні пейнтбольні кульки.
Калібр пейнтбольної кулі
Калібр пейнтбольної кулі означає її діаметр у дюймах. Дуже важливо, щоб калібр пейнтбольної кулі відповідав калібру використовуваного вами маркера. Використання несумісних калібрів може призвести до пошкодження маркера.
Найпопулярніший калібр пейнтбольних кульок і маркерів – 68, який вважається стандартним розміром для пейнтбольних кульок. Калібр 50 – другий за популярністю, який використовується частіше для дітей. Однак існує кілька факторів, які впливають на точні розміри калібру пейнтбольної кульки.
Невеликі коливання в розмірах калібру можуть виникнути через те, що пейнтбольні кулі зазвичай не ідеально круглі, і вони дуже чутливі до вологи і тепла. Якщо день спекотний або вологий, фарба в кулі може розбухнути або втратити форму. Крім того, якщо кулі не використовували протягом тривалого часу, фарба починає тверднути. Пейнтбольні кулі, в яких фарба затверділа, ніколи не слід використовувати, оскільки під час пострілу фарба не лусне і не позначить противника.
Якщо у вас уже є пейнтбольний маркер, то обирайте пейнтбольні кулі з калібром, що відповідає калібру вашого маркеру. Також майте на увазі, що існують комплекти для переробки пейнтбольної зброї з 50-го калібру в 68-й калібр і навпаки. На ринку є й інші калібри, але вони використовуються лише в рідкісних випадках.
Пейнтбольні кулі калібру 68
Пейнтбольні кулі калібру 68 є стандартом в індустрії і залишаються найпопулярнішим розміром, який використовують серйозні гравці. Цей розмір досить універсальний для різних ігор і стилів поля, має велику швидкість і ефект розльоту при попаданні в інших гравців.
Недоліком пейнтбольних кульок 68-го калібру є те, що вони трохи важчі, і зброя, призначена для них, теж трохи важча. Через їхній трохи більший розмір ви не зможете вмістити стільки патронів у бункер пістолета. Однак досвідчені гравці не вважають це проблемою.
Оскільки кульки 68-го калібру трохи більші та важчі, при влучанні у вас буде трохи болючіше. Трохи болю – це частина гри, тож якщо ви хочете випробувати справжню гру в пейнтбол, вибирайте кулі калібру 68.
Пейнтбольні кульки калібру 50
Пейнтбольні кульки 50 калібру – ще один популярний варіант для багатьох гравців у пейнтбол. Цей калібр найбільш популярний для так званого малоударного пейнтболу. Його воліють використовувати гравці-початківці, діти, які грають у польових умовах, на закритих полях, а також на корпоративних або інших виїздах для дорослих, де люди хочуть отримати задоволення від гри в пейнтбол, не відчуваючи водночас болю.
Оскільки пейнтбольна куля 50-го калібру має діаметр лише 0,5 дюйма, при влучанні вона не завдає такої шкоди, як куля 68-го калібру. Однак як компроміс можна назвати те, що під час стрільби ви не отримаєте такої великої відстані або швидкості. Крім того, при використанні цього калібру зростає ймовірність того, що вона не розіб’ється під час удару.
Перевага використання меншого калібру полягає в тому, що в бункер поміщається більше пейнтбольних кульок. Це означає, що можна зробити більше пострілів, перш ніж знадобиться перезарядка. Крім того, патрони меншого розміру дадуть вам змогу успішно стріляти через густі чагарники. Це оптимально в сценарних іграх і лісовому пейнтболі.
Нарешті, пейнтбольні кульки 50-го калібру вигідні з погляду вартості. Оскільки ці пейнтбольні кулі коштують дешевше і забезпечують більший обсяг пострілів, це найбільш економічно вигідний варіант. Крім того, маркери 50-го калібру не потребують великої кількості повітря (CO2 або стисненого повітря) під час стрільби.
Пока нет комментариев